Skoro dvě století

 

Víte kdo oblékl 40 ze 45 amerických prezidentů? My už ano. Víte kdo vydělal spousty pěněz na armádním oblečení za 100 let? My už ANO. Víte, kdo dnes obléká milióny gentlemanů po celém světě? BROOKS BROTHERS, původně americká společnost, která vyrábí dokonalé pánské outfity po celém světě a má tradici od roku 1818. V ČR ani SK nemá kamenou prodejnu, ale u nás si můžete koupit krásné a kvalitně zpracované košile z dílny tohoto velikána!

Celou historii najdete níže, přidali jsme krásné video z minuého století, měli to oravdu zmáklé a až budete v USA určitě se dojděte podívat do prodejny, ucítíte historii značky, která je již dnes legendou.

 

 

BB logo originální

 

Dne 7. dubna 1818 ve věku 45 let Henry Sands Brooks (1772-1833) otevřel H. & D. H. Brooks & Co. na severovýchodním rohu ulice Catherine a Cherry na Manhattanu. Prohlásil, že jeho vedoucím principem je: "Vyrobit a prodávat pouze zboží nejkvalitnějšího charakteru, prodávat ho za spravedlivý zisk a jednat s lidmi, kteří hledají a oceňují takové zboží." V roce 1833 jeho čtyři Synové, Elisha, Daniel, Edward a John, zdědili rodinný podnik a v roce 1850 přejmenovali firmu "Brooks Brothers".

Ve své rané historii byl Brooks Brothers známý tím, že představil oblek připravený k oblečení americkým zákazníkům. V polovině devatenáctého století Brooks Brothers oblékl amerického prezidenta Abrahama Lincolna a považoval ho za věrného zákazníka. Při svém druhém inauguraci měl Abraham Lincoln na sobě kabát, který pro něj speciálně vytvořil Brooks Brothers. Ručně vyšívaný podšívkou byl design s orlem a nápisem "Jedna země, jeden osud". Měl na sobě kabát a Brooks Brothers oblek, když byl zavražděn. Brooks Brothers také profitoval z otroctví výrobou a prodejem oblečení vyrobeného speciálně pro otroky. Jako dodavatel vojenských uniformy během občanské války se Brooks Brothers stal terčem rozhořčení za údajně špatnou výrobu. Se smlouvou z New Yorku dodávali uniformy pro dobrovolníky z New Yorku, Brooks Brothers sebrali mleté ​​a někdy rozpadavé hadry, přilepili je a šilovali je do uniformy. Rozpadli by se v dešti a byli předmětem posměchu od jiných pluků. 

Brooks Brothers oblékli 40 z 45 amerických prezidentů. [Prezident Spojených států Ulysses S. Grant začal svou "spolupráci"s Brooks Brothers během občanské války, když si požádal o uniformy na míru pro Unionofficers v americké občanské válce. Prezident Theodore Roosevelt miloval oblečení Brooks Brothers; Dokonce objednal uniformu šatů pro španělsko-americké války u Brooks Brothers. Mnoho dalších prezidentů, včetně Herberta Hoovera, Theodora Roosevelta, Franklina Roosevelta, Johna F. Kennedyho, Richarda Nixona, Geralda Forda, Georgea W. Bushe, Billa Clintona a Baracka Obamy, bylo známo, že nosí oblečení Brooks Brothers. Franklin Roosevelt nosil brooks Brothers nosítko a fedoru na Yalta konferenci v roce 1945.

V pozdním devatenácté století bratři Brookové přizpůsobili mnoho odlišných uniforem pro elitní pluky Newyorské národní gardy, stejně jako uniformy pro státní příslušníky New Yorku a důstojníky odborů během občanské války. V té době byly smlouvy o uniformách známé jako příklad korupce v tom, jak byly získány, a špatná kvalita oděvu byla pro smích, uniformy byly často vyrobeny z lisovaného hadru, takže se rozpadly v prvních deštích. 


Symbol Golden Fleece byl přijat jako ochranná známka společnosti v roce 1850. Ovce zavěšená ve stuze byla již dlouho symbolem britských vlněných obchodníků. Z patnáctého století byl tento obraz znakem rytířů zlatého rouna, který založil Philip the Good, vévoda z Burgundska. V klasické řecké mytologii, magický létající beran nebo zlaté rouno, hledal Jason a Argonauts.


Posledním členem rodiny Brooks byl vedoucí společnosti Winthrop Holly Brooks, který v roce 1935 provozoval firmu až do svého prodeje v roce 1946, kdy společnost získala společnost Julius Garfinckel & Co. Přestože Winthrop Brooksová zůstala u společnosti jako postava, Po akvizici se stal ředitelem Brooks Brothers John C. Wood. Těsně předtím byl Wood nosičem papírů pro konferenci Dumbarton Oaks. Pod vedením Wooda se Brooks Brothers stali ještě více tradičními.

Do roku 1971 bylo v provozu jedenáct obchodů Brooks Brothers, které se nacházejí na Manhattanu, Chicagu, Bostonu, San Franciscu, Pittsburghu, Los Angeles, Atlantě, Washingtonu a St Louis jako nedílnou součást maloobchodního konglomerátu Garfinckel, Brooks Brothers, Společnost Miller & Rhoads, Inc., která měla společnost do roku 1981, když ji získala společnost Allied Stores.


Společnost Brooks Brothers získala britská firma Marks & Spencer v roce 1988. V roce 2001 společnost Marks & Spencer prodala firmu Brooks Brothers společnosti Retail Brand Alliance ("RBA"), nyní známou jako Brooks Brothers Group, společnost soukromě vlastněná italským miliardářem Claudio del Vecchio (syn zakladatele společnosti Luxottica Leonardo del Vecchio). Spolu s Brooks Brothers, RBA zahrnuje Carolee, návrhářek šperků pro obchodní domy a specializované obchody. V roce 2007 prodala RBA svou ženskou značku Adrienne Vittadini.

 

Jak to vypadá dnes?


V roce 2015 bylo ve Spojených státech 210 obchodů Brooks Brothers a 70 v jiných zemích, včetně Austrálie, Indie, Taiwanu, Koreje, Japonska, Číny, Francie, Španělska, Spojeného království, Chile, Kanady, Panamy, Itálie, Filipíny, Polsko, Mexiko, Spojené arabské emiráty, Peru, Singapur, Švýcarsko, Indonésie, Malajsie a Řecko. V roce 1998 založil Brooks Brothers oficiální internetové stránky. Společnost sídlící na Madison Avenue v New Yorku, jsou vlajkovými obchody Spojených států v Manhattanu, San Franciscu, Chicagu, Bostonu a Beverly Hills.

Ačkoli většina oblečení Brooks Brothers je dovezena, mnoho obleků firmy, sportovní kabáty, košile a některé doplňky jsou vyráběny ve Spojených státech. Mnoho ze svých řad "1818" se vyrábí v továrně Brooks Brothers v Southwick v Haverhill, Massachusetts. Všechny kravaty Brooks Brothers jsou v Anglii nebo v Itálii a vazby jsou stále "vyřezávané" do továrny Brooks Brothers v Long Island City v New Yorku; Mnoho košil je vyráběno v továrně na košile v Garlandu v Severní Karolíně. Brooks má také řadu knih o etiketě a způsobech pro dámy a pány. Jejím vyšším štítkem je řada Golden Fleece, která nabízí obleky, které jsou ve Spojených státech upravené.


V září 2007 oznámil generální ředitel společnosti Brooks Brothers Claudio Del Vecchio odhalení nové high-end kolekce pánského a ženského oblečení s názvem Black Fleece. Del Vecchio oznámila, že prvním hvězdným hostujícím návrhářem nové kolekce bude New York pánský designer Thom Browne. Black Fleece obdržel tolik kritického a komerčního úspěchu, že Brooks Brothers v zimě roku 2008 otevřel v Bleecker Street samostatný butik Black Fleece.

V roce 2008 společnost zahájila rozsáhlou rekonstrukci svého vlajkového obchodu na adrese 346 Madison Avenue


Ačkoli dnes mnoho lidí považuje Brooks Brothers za velmi tradiční značku, společnost představila na americkém trhu řadu oděvních novinek v celé své historii jako vůdce v americkém průmyslu pánského oblečení.

Značka Broks Brothers má dlouholetou tradici a v čechách není moc známá ani k vidění, proto jsme rádi, že Vám můžeme tuto legandu "prezidentů" představit.

první továrna BB   logo bb

1. První továrna BROOKS BROTHERS

2. Původní logo z roku 1869

 

Celou historii i s inovacemi si můžete prohlédnout zde 

Zdroje.: https://en.wikipedia.org/wiki/Brooks_Brothers

              youtube.com

 

Tým FS

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32