BLACK FRIDAY

 Black-friday-listopa-2017-compressor

 

BLACK FRIDAY je tady a s ním týden plných slev!

Předvánoční nákupní horečka už startuje a nyní můžete nakoupit s výraznou slevou.

U nás až - 70% a navíc s DOPRAVOU ZDARMA! Začínáme v neděli 19.11. a akce potrvá do neděle 26.11.

Žádné tlačenice v obchodních centrech, ale v klidu doma u kávy ;-)

                                                

 

A kde to vlastně celé začalo....

BLACK FRIDAY (Černý pátek) je marketingová akce po vzoru USA a KANADY, spojená s výprodejem a velkými slevami obchodníků. Název je reflexí poklesu cen na počátku světové krize z roku 1929. V Americe je Black Friday každoroční událostí, kdy většina velkých obchodních řetězců zahajuje období výprodejů za výrazně snížené ceny. BLACK FRIDAY je vždy na konci listopadu, den po dnu díkůvzdání (Thanksgiving) a považuje se za začátek předvánoční nákupní horečky. V USA to není oficiální svátek, ale např. Kalifornie dává v tento den volno státním zaměstnancům a jiné státy také zaznamenávají pro tento den velké množství dovolených. Termín vznikl ve Philadelphii pro popis velkého dopravního zmatku, který tam tradičně následoval den po dnu díkůvzdání, a během 60. a 70. let 20.století se rozšířil a dostal do širšího povědomí. Obchody dlouhou dobu na černý pátek otevíraly od 6. hodiny ranní, ale zhruba od roku 2000 začaly otevírat dříve, v některých případech již o půlnoci nebo dokonce před ní.

Black Friday má u veřejnosti velkou odezvu, nakupující jsou ochotni stát hodiny v dlouhých frontách a v okamžik otevření obchod „vzít útokem“, přeplnit jeho kapacitu a uvnitř se horečně prát o omezený počet zlevněného zboží. Občas dochází k roztržkám, násilí a ke zraněním, jak mezi zákazníky, tak personálem obchodu, v několika extrémních případech i smrtelným.

V Česku zahájila každoroční slevy na Černý pátek společnost Apple v roce 2011. Pojem se postupně rozrostl na všeobecnou reklamní akci zaměřenou na slevy v daném termínu.

Celá nabídka skvělých cen:

 Black-friday-listopa-2017-pro-holky-compressor  Black-friday-listopa-2017-pro-nej-compressor

 

 

Zdroj: www.wikipedia.org, giphy.com

 

Tým FS

kontakty