VALENTINO - Ví co ženy chtějí!

 

valentino

 

Italská značka Valentino, právem nazývána jako královská značka mezi haute couture byla založena v roce 1960 italským módním návrhářem, parfumérním designérem a podnikatelem Valentino Clemente Ludovico Garavanim (narozen 11.května 1932).

Tohoto talentovaného muže již od dětství fascinovaly krásné ženy v nádherných róbách, a tak ve svých 14 letech začal kreslit návrhy šatů a o 3 roky později odcestoval do Paříže. Tam začal studovat na specializované oděvní a designerské škole Chambre Syndicate de la Haute Couture.                                                                       VALENTINO
 

Ve Francii prošel módními domy Jean Desses, kde spolupracoval s Guy Larochem a po 8 letech se opět vrátil do Itálie, aby zde otevřel svůj první butik za pomoci svého otce a jeho společníka.

Z počátku se mu příliš nedařilo a otcův společník podnik záhy opustil. Valentino se ale počátečního neúspěchu nezalekl a spojil se se svým přítelem Giancarlem Giemettim, kterému přenechal starosti byznysu a sám se naplno vrhl do navrhování.

Již v roce 1962 předvedl svou první kolekci na velké přehlídce v honosném Palazzo Pitti ve Florencii. Jeho popularita a známost velmi rychle stoupala. Nejprve v rodné Itálii, brzy však po celém světě.

Svou první kolekci Couture představil v hotelu Waldorf Astoria v New Yorku v roce 1964 a zájem byl obrovský. O tři roky později získal prestižní ocenění Neimena Marcuse, které je v módním světě ekvivalentem filmových Oscarů.

Mezi Valentinovy první prominentní zákaznice patřila Jaqueline Kennedy, která si ho v roce 1968 vybrala jako tvůrce svých šatů na svatbu s miliardářem Aristotelem Onassisem. Tyto šaty, něžné krajkové bílé mini, se staly jedním z nejkrásnějších klenotů Valentina.

Všeobecně však Valentino proslul pro zvláštní odstín tkaniny, známý jako „Valentino červená“.

Úspěch provází kolekce této značky i jejího zakladatele řadu let, mnohokrát mu svět tleskal ve stoje, skvosty z jeho dílny zdobí současné ženy nejen při každém udělování Oscarů, ale jsou i drahými exponáty muzeí.

V lednu roku 2008 oficiálně ukončil svoji kariéru.

 

Valentino-Master-

 

Nyní značka Valentino působí ve více než 70 zemích světa kde má více než 1250 prodejních míst. V současné době je součástí skupiny Valentino Fashion Group, jedné z největších světových módních skupin. Valentino nabízí širokou škálu luxusních výrobků z Haute Couture a Prèt-à-Porter, rozsáhlé kolekce doplňků, které zahrnují tašky, boty, drobné kožené zboží, pásky, brýle, hodinky a parfémy.

 

vALENTINO TEXT 1_compressed  

 

Brýle VALENTINO:

          Produkt Dámské brýle sluneční VALENTINO - elegantní černé s cvočky Produkt Dámské brýle sluneční VALENTINO s ozdobnými cvočky Produkt Unisex brýle sluneční VALENTINO - černá

oficiální stránky: www.valentino.com

Tým FS

kontakty

Zdroj: FMD, BIOGRAPHY

            https://en.wikipedia.org/wiki/Valentino_(fashion_designer)

 

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32