MANOLO BLAHNIK V PRAZE!

 Manolo_Blahnik _4_compressed

 

Která z nás by neznala a nemilovala překrásné botičky MANOLO BLAHNIK, v kterých zářila Sarah Jessica Parker alias Carrie Bradshaw v seriálu SEX VE MĚSTĚ…Už jste ale zaznamenali unikátní spolupráci geniálního španělského návrháře MANOLO BLAHNIK a slavné zpěvačky RIHANNY?

manolo-2

 

Nyní máte jedinečnou příležitost navštívit a obdivovat tyto slavné a luxusní modely na výstavě nazvanou ART OF SHOES v Muzeu Kampa – Praha. Výstava nabízí průřez celoživotní tvorbou Manolo Blahnika a tak kromě moderních luxusních modelů, které vznikly ve spolupráci s Rihannou nebo se proslavily v seriálu Sex ve městě jsou k vidění i další kousky tohoto geniálního návrháře. Navíc lokace Praha nebyla vybrána náhodou neboť souvisí s jeho osobou. Manolo Blahnik, jak sám říká, se hrdě považuje za polovičního Čecha a to díky kořenům, za které vděčí svému otci.

Výstava byla zahájena 12.8. a potrvá do 12.11.

A my u toho samozřejmě nemůžeme chybět ;-)

 

„Vždy jsem milovala návrhy Manolo Blahnika, jehož obuv představuje ty nejluxusnější a nejvíce nadčasové boty. Když ženy nosí jeho obuv, cítí se neuvěřitelně. Mít možnost s ním spolupracovat byl tak můj sen, který se stal skutečností.“ Rihanna.

rihanna-manolo-blahnik-so-stoned-

 

MANOLO BLAHNIK se narodil 27. listopadu 1942 na Kanárských ostrovech. Jak už ale jeho příjmení napovídá , má české původ, za který vděčí svému otci. Manolo se tak sám hrdě prohlašuje za polovičního Čecha.

Své dětství prožil společně se svojí sestrou v místě svého rodiště v nádherném prostředí přímořských banánových plantáží. Už v dětství ho začínala zajímat móda, čemuž do velké míry přispívá jeho matka a její záliba v módě. Obor studia však nezáležel jen na jeho rozhodnutí. Rodiče viděli jeho budoucnost spíše v politice a diplomacii. Manolo ovšem již po prvním semestru přestupuje na jeho srdci bližší obor, kterým je literatura a umění. Jeho vysněným přáním v tu dobu je stát se divadelním výtvarníkem. 

carrie-bradshaw-manolo-blahnik

Zvrat v jeho smýšlení nastal v roce 1971, kdy se setkává v New Yorku s Dianou Vreeland (pozdější šéfredaktorka časopisu Vogue). Jeho tvorba se poté začala věnovat výhradně obuvnické tvorbě, a to konkrétně pánské módě. Ta ovšem nenaplňovala jeho představu a do jisté míry limituje jeho schopnosti. Vrhnul se tedy do práce na dámské obuvi a otevřel si butik v Londýně. Jeho výrazný a pro něj charakteristický a originální styl se brzy začne ukazovat jako základ úspěchu. Elegantní jehlový podpatek je pro jeho tvorbu typický. Začíná obouvat přední celebrity Anglie jako jsou třeba Lady Diana, Madonna nebo Kylie Minogue.

Na americký trh proniknul již v roce 1978, kdy realizuje kolekci pro slavný obchod Bloomingdale´s, známý i z proslulého televizního sitcomu Přátelé. Největší podíl na Blahnikově slávě má ovšem seriál SEX VE MĚSTĚ A jeho hlavní představitelka Sarah Jessica Parker.Dodnes svou inspiraci nachází ve všedním životě a jeho běžných výjevech a nadále spolupracuje s předními celebritami jako např.Naomi Campbell,Victoria Beckham , Kate Moss a mnoho dalších.

 

manolo BLAHNIK

 

Zdroj: Wikipedia, Luxury Prague Life, Chic2Chic,Glamour,Luxury Reportes,Papermag

Tým FS

kontakty