Michael Kors se spojil s Jimmy Choo

 

...vlastně to není úplně dobrovolné spojení, ale  podpora tržeb MK a expanzními výhledy pro Jimmy Choo.

Celá tato trasakce stála 869 milónu liber ( 1,2 miliardy Dolarů ). Michael Kors si slibuje od koupě hodně. V posledních letech jeho tržby výrazně klesají a už se neřadí mezi luxusní značky. Aktuálně spadá do kategorie "dostupná-luxusní", což nebylo úplně v plánu Korse.

Akvizice je reakcí na pokles tržeb u upscale značek, protože nakupování v nákupních centrech "prudce kleslo", píše The New York Times. Ačkoli e-commerce stránky, fast-módní značky, a dokonce i luxusní značky jako Gucci nadále prospívají, značky v "dostupném luxusním trhu", takový jako Kors, se potýkají s propady.
 
Jimmy Choo dělá zajímavou dvojici s Korsem, neboť první je známý svým nebe vysokým stilettosem a glamem, křišťálově zdobenými vzory, zatímco ten druhý gravituje směrem ke koženému zboží.

Ale Kors si myslí, že mají dobrý deal. Společnost pro WWD uvedla, že plánuje začlenit Jimmy Choo do interní struktury. "Zkušenosti, infrastrukturu a schopnosti, které vyvinula společnost v průběhu svého celosvětového růstu jako luxusní módní značka, podpoří růst Jimmyho Choa prostřednictvím otevření maloobchodních prodejen a dalšího rozvoje jeho online přítomnost."

Jimmy Choo bude i nadále fungovat "stejně jako dnes" s Pierrem Denisem jako generálním ředitelem a Sandrou Choi jako tvůrčí ředitelkou, takže neočekávejte žádné velké změny ve společnosti ani v jejích návrzích. Mezitím Kors plánuje přidat do svého repertoáru "rozšířený sortiment" produktů.

 

Tým FS

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32

 

původní článek:

http://www.harpersbazaar.com/fashion/designers/a10356023/michael-kors-buys-jimmy-choo/