PIERRE CARDIN

 

pierre-cardin-logo

 

PIERRE CARDIN patří k nejznámějším značkám na světě. A jak říká sám zakladatel Pierre Cardin, značka není módou pro milionáře, ale pro milióny. To znamená komerční, s vysokými nároky na kvalitu a design.

Móda PIERRE CARDIN je vytvořena ty, kteří chtějí vypadat ve svém volném čase i v práci vždy dobře, moderně a upraveně, kteří kladou důraz na perfektní střih, jakož i na výhodnou cenu.

Opravdové značky nejsou pouze vyráběny, nýbrž skutečně žijí.

 

PIERRE CARDIN francouzský návrhář a podnikatel se narodil 7. července 1922 poblíž Benátek v Itálii.    PIERRECARDIN

Když se v roce 1945 přestěhoval Cardin do Paříže, přijel původně na přání svého otce studovat architekturu. Té se ale ve skutečnosti nikdy nevěnoval. Zajímal se o módu a učil se od módního velikána Christiana Diora, který mu dal ten největší dar. Zasvětil ho do tajů módního krejčovství a dal mu i užitečné rady k tomu, jak navrhovat oblečení.

V roce 1953 se stává členem luxusního spolku Chambre Syndicale de la Haute tedy tři roky poté, co si založil svou vlastní značku. V roce 1959 byl ovšem ze spolku návrhářů vyloučen pro svou kolekci, určenou na konfekční nošení. Přesto ale jeho věhlas během šedesátých let stále stoupal a později se bez podobných konfekčních kolekcí neobešli ani vrcholoví návrháři.

Pierre Cardin udělal revoluci ve vysoké módě, přiblížil ji nejširší veřejnosti.

Od té doby se takové kolekce označují pojmem „prêt-à-porter“.

Pro modely Pierra Cardina jsou charakteristické hlavně jednoduché linie, geometrické tvary, unisex móda (první linii návrhář vytvořil v roce 1958) inspirace kosmickým věkem (v roce 1964 dosáhl Cardin světového uznání futuristickou kolekcí "vesmírný věk") a experimentování s novými materiály. Některé modely nebyly pohodlné nebo prakticky nositelné.

Kromě oděvů a doplňků navrhuje Cardin např. nábytek, interiéry, předměty užitého umění, pracoval pro automobilový a letecký průmysl i v dalších oblastech. Úspěšně se prosadil jako podnikatel. Od roku 1981 je majitelem luxusních restaurantů Maxim´s, po celém světě vlastní množství módních licencí.

Od roku 1991 působí Pierre Cardin jako čestný ambasador UNESCO a od roku 2009 jako vyslanec dobré vůle organizace FAO OSN.

Pierre Cardin se ve světě dočkal mnoha uznání a vyznamenání různými vysokými řády. Od roku 1977 mu byl několikrát udělen "Zlatý náprstek", nejvyšší ocenění francouzské haute couture. Jako první módní návrhář v historii vůbec získal Cardin v roce 1992 křeslo ve francouzské Akademii krásných umění (Académie des Beaux-Arts).

Chtěl se podívat na Měsíc. Nepodařilo se. Tak se alespoň na Zemi prošel ve skafandru. A vesmírem se Pierre Cardin inspiroval, když navrhoval své modely. Je považován za podivína. Vyhýbá se očnímu kontaktu. Ti, kdo se s ním poznali, tvrdí, že je posedlý produkty s logem Pierre Cardin. Snad nikdo v módním průmyslu neuzavřel tolik licenčních smluv jako právě on. Byl vůbec prvním návrhářem, který využil k šíření své značky licencí a je na to patřičně hrdý. První poskytl koncem 60. let na pánské košile a kravaty. Následovala smlouva na porcelán. Značka Pierre Cardin přestala být módou, stala se životním stylem.

Tvorba je něco, co člověk buď miluje, nebo nenávidí. „Má tvorba ukazuje něco z mého vlastního já. Mojí psychiku, vůli tvořit střihy, ale také vnímání barev, jak je cítím, a jak je chci ukázat lidem.“

 

Celá kolekce PIERRE CARDIN ZDE

 

 19468  18307   20779   18544
       
  19434    13581   19086   16428
       

 

zdroj: wikipedia,novinky.cz,www.pierrecardin.com

Tým FS

kontakty

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32