PIQUADRO

 

Piquadro_logo

Piquadro, luxusní italská značka, kterou založil roku 1987 Marco Palmieri. Specializuje se na inovativní obchodní tašky a doplňky, které se vyznačují velice vysokým stupněm funkčnosti a ojedinělým designem italské elegance. Produkty Piquadro jsou nejen na pohled dokonalé, ale vyrobeny z velice kvalitních materiálů.

Všechny výrobky jsou výsledkem pečlivého designu. Má různé patenty jako uznání řady technických a funkčních inovací. I nejmenší detail je zkoumán a navržen týmem návrhářů. Probíhá neustálý výzkum materiálů a trendů ve spolupráci s nejvýznamnějšími designovými školami v Itálii. 

Důležitým zdrojem inspirace je pro značku "mladá kreativita". Pozornost na nové talenty je vyjádřena v propagaci soutěží, které dávají právě mladým designerům příležitost pracovat na zvláštních případech a demonstrovat vlastní potenciál.

24093 24204 24144
Batoh Piquadro - 3159,- Pásek Piquadro - 2109,- Taška Piquadro - 6129,-

 

Celou kolekci najdete ZDE 

 

Jak šel čas..

1987 - Marco Palmieri, student inženýrství, zakládá ve věku 22 let Piquadro - malou firmu, která vyrábí kožené zboží třetích stran.

1998 - po 10 letech výroby pro nejprestižnější italské firmy s luxusní kůží, spouští Piquadro svou vlastní značku. Design a funkčnost jsou nejdůležitějšími hotnotami. 

2000 - otevřen první butik v srdci milánské módní čtvrti.

2002 - otevřen druhý butik v Římě

2004 - značka se začíná rozvíjet i do zahraničí. První se nachází v Moskvě a Barceloně. Další například v Hong Kongu, Shanghaii nebo Spojených arabských emirátech. 

2006 - otevírá se první hlavní sídlo

2011 - v Torontu se otvírá v pořadí stý butik 

2013 - otevření prvního butiku v Paříži

2016 - otevírá svůj první butik v New Yorku

nyní - více než 90 otevřených butiků po celém světě. Nově otevřen i v Praze 

 

 

 

Zdrojwww.youtube.com/www.piquadro.com/it/ 

 

Tým FS

kontakty