Smart casual - víte co to vlastně?

 

Smart casual je moderní nedbalou elegancí. Široký pojem, že? Ale jaké jsou rozdíly mezi nedbalou elegancí, byznysovým stylem a neformálním oblečením? Kde je ta mez? Sako, tedy domněle elegantní prvek, v kombinaci s džínsami vytvářejí neformální směs, ale nikoli nedbalou eleganci. 

Top

Pokud jde o vrchní díl oblečení, ženy mají větší výběr – muži jsou přece jen tlačeni do košil, případně triček. U ženy je důležité, aby top byl vždy tím elegantním kusem, zatímco sukně nebo kalhoty už mohou být neformálnější.

Pro blůzy nebo halenky se hodí květované vzory, konzervativním standardem je klasická bílá blůza nebo košile či top bez rukávů.

Dámská košile světle modrá Dámská košile s výstřihem

 

Blejzr nebo sako

Podobně jako u mužů platí, že DOBŘE PADNOUCÍ sako nebo blejzr vypadají vždy elegantně. V barvách se ženám meze nekladou. Světlý se hodí do nastupujícího léta, ale kde je světlý top, neškodí ani černé sáčko.

 

blazer-fashion-9069-blue-4-pcs blazer-6109-black-1-pieces

 

Sukně nebo šaty

Pamatujme, prosím, že smart casual není business casual. To druhé znamená spíše ležérní oblečení pro obchodní příležitosti, tedy úzké kalhoty, kostýmek, komplet. My potřebujeme oděv sice elegantní, ale přitom neformální.

Jak sukně, tak šaty jsou pro smart casual skvělou volbou. Má to však dvě ALE. Za prvé se ujistěte, že šaty ani sukně nejsou příliš krátké. Vypadat sexy není účel pracovního jednání. Muže to může vyřadit z provozu a ženy naštvat. A za druhé dbejte na to, aby horní polovina šatů nebo svršek k sukni působily elegantně.

Smart casual

Můžete zvolit i květinové vzory, ale pozor, nejdete na pláž. Na obrázku je elegantně-nedbalá varianta.

 

Dámské šaty květované - 3-4 rukáv1 Dámské šaty elegantní

 

Kalhoty

Přiléhavé džínsy nebo plátěné kalhoty jsou přijatelné. Ale kalhoty musí být bez přehnaně extravagantních ozdob a děr. Kalhoty společně s blejzrem a botami na podpatku vypadají šik.

Boty

Zvolit lze většinu bot – lodičky, nazouvací i boty na podpatku (báječné k džínsům). Ba dokonce někdy i bílé tenisky splňují parametry, hlavně aby nebyly špinavé nebo ošuntělé. Nedbalost není totéž co zanedbanost.

 

FC-E37-pinkSET_Damen-Pumps-pink-FC-E37-pink  Dámské luxusní semišové lodičky šedé

 

Tým FS

kontakty_500_125

 

zdroj.: https://www.businessleaders.cz/2017/04/co-opravdu-znamena-smart-casual-aneb-jak-dodrzet-dress-code-ale-zaujmout/2/