SPARCO - NEJEN PRO AUTOMOBILOVÉ NADŠENCE!

 

SPARCO-FASHION-LOGO-2017

SPARCO značka italského výrobce řidičského vybavení a závodních automobilových dílů, se zrodila roce 1977 na základě myšlenky dvou mladých řidičů z Turína. V době, kdy docházelo k mnoha nehodám, měli ambice, aby zajistili bezpečnější závodění zlepšením bezpečnostních norem.

O 40 let později společnost Sparco tvoří 350 lidí a 5 míst rozložených na 3 kontinentech!

V roce 2013 po mnoha různých oblastech, kam SPARCO přinesla své znalosti a dovednosti,  se společnost představuje také na módním trhu s novou značkou Sparco Fashion collection s modely Imola, Suzuka, Monako, Alain, Kimi, Ayrton…

Díky stylové kolekci SPARCO Fashion, za použití kvalitních materiálů a technologií navržené pro městský životní styl a inspirovanými soutěží mohou fanoušci motoristických sportů prosazovat svůj "závodní" styl.

   15375  16775     13806  16835
         Boty IMOLA - 1839,-         Bunda PICKUP - 1699,-           Boty LADOUX - 1839,-          Bunda BOOST - 1699,-

                        

Celá kolekce : https://www.fashionsoul.cz/znacka/sparco/


A jak to celé začalo…

1978 - Společnost Sparco vytvořila první řidičský oblek, který vydrží 11s v souladu s normou FIA8856-2000 platnou v té době. Od té doby Sparco nikdy nepřestává růst a rok co rok vyrábět odolnější a bezpečnější obleky. Toto je také rok prvního kompozitního sedadla pod značkou Sparco. V tomto období již byly jiné výrobky Sparco dobře známé, protože vybavily řidiče nejvyšší úrovně: obleky, boty, rukavice, přilby. Toto byla však okamžik kdy se sedadla Sparco stávají specializací a světovému odkazu.

1983 - Nelson Piquet Sparco vyhrál mistrovství světa ve Formuli 1, po pouhých 5 letech existence je Sparco již na prvním stupínku slávy. Dvojnásobný výkon  mistrovství světa se uskutečnil s vozem Lancia 037, který je vybaven sedačkou Sparco. Tento rok vzala společnost jako zvyk, který nikdy neopustí: Vyhrát!

1990 - Sparco se setkává s milovníky aut. Novým velkým trendem je tuning, jehož cílem je přeměnit své auto na něco jiného, ​​jedinečného. Společnost Sparco se tak rozhodla splnit tyto potřeby lidí tím, že vyvinula celou řadu příslušenství pro přizpůsobení vozu.

1999 - Sparco začíná Supercar se Sparco 2B2. Po požadavku na kompozitní divizi Simbi-Stampal se společnost Sparco specializuje na technologii uhlíkových vláken a poskytuje inovativní sportovní sedačky značky Supercar, které nabízejí perfektní kombinaci bezpečnosti, technologie a stylu.

2002 - Carbon - Uhlík je technologie budoucnosti. Sparco 2B2 roste rychle a po pouhých dvou letech podepisuje smlouvy se společnostmi Bugatti, Lamborghini, Bentley, Ferrari, Maserati, Alfa Romeo, AMG a Toro Rosso. Sparco má svou budoucnost ve svých rukou. Všechny nejrychlejší auta na světě používají Sparco ...

2012 - Sparco opět inovuje tím, že navrhne oblek Ergo speciálně optimalizovaný pro řidiče v jízdní situaci. Tento ergonomický design přináší řadu výhod: zvýšení pohodlí s menší tkaninou na břiše a trupu, maximální viditelnost sponzorů bez zipu na hrudi a zvýšená bezpečnost díky extrakci oka, která je více viditelná díky kontrastním švům.

                                         

 

zdroj: www.sparcofashion.com, www.youtube.com

 

Tým FS

kontakty