Trussardi timeline

 

Trussardi_logo_black

 

Trussardi je italský módní dům založený v roce 1911. Začal jako výrobce kožených rukavic a rozšířil svou řadu na další kožené zboží v 70. letech poté, co Nicola Trussardi převzal od svého strýce. V osmdesátých letech začala společnost vyrábět konfekční oděvy, kromě výrobků včetně parfémů a džínů. Do devadesátých let minulého století společnost Trussardi prodávala v mezinárodním měřítku s největšími trhy v Itálii a Japonsku. Od roku 2014 je Tomaso Trussardi generálním ředitelem, Gaia Trussardi je kreativní ředitelka a Maria Luisa Trussardiová je předsedkyní skupiny Trussardi.

Nicola-Trussardi-e-Levriero-Greyhound

Nicola Trussardi

 

Trussardi je hlavní kolekce módního domu, která představuje kolekci ready-to-wear line a couture. Vyrábí oblečení jak pro muže, tak pro ženy. Kolekce roku 2014 byla částečně inspirována filmy Jean-Luc Godard a Francois Truffaut. Nicole Phelps napsal o Trussardi,

"Rodinný podnik Trussardi je jedním z nejvýznamnějších módmích domů v Itálii, s historií historie řemesel z kožených výrobků."

 

Historie:

1911-1970 

Společnost Trussardi byla založena v roce 1911 Dante Trussardi jako výrobce kožených rukavic, které prodávala veřejnosti a italské armádě během druhé světové války, dokud se nepodala armádě spojeneckých sil. Po jeho smrti převzal Danteův synovec firmu.

1970

V roce 1970 převzal Nicola Trussardi od svého dědečka společnost Danteho poté, co byl zabit při lovecké nehodě. Do společnosti se jako kreativní ředitelka také připojila jeho manželka Marialuisa. Během sedmdesátých let se Nicola Trussardi přizpůsobil měnícím se módním trendům diverzifikací do jiných kožených výrobků a doplňků a nakonec i koženého oblečení. Začínal zbožím, jako jsou peněženky, kufry, opasky a boty, s novým logem greyhoundu. Nicol převzal plnou kontrolu nad společností po smrti svého otce.

 

Multiple_colour_logos_for_Trussardi

Logo greyhoundu

1980

Společnost představila svůj první parfém v roce 1980 s názvem "Trussardi", následovaný v roce 1983 kolekcí "Trussardi Uomo" pro muže. Nyní plná vedoucí společnosti, Nicola představil první kolekci Trussardi dámské ready-to-wear linii v roce 1983, následovala pánská kolekce v roce 1984. Trussardi Jeans byl založen v roce 1986.
V roce 1985 měla značka 120 obchodů po celém světě. Společnost také vyvinula návrhy interiérů pro soukromé letadla a vrtulníky. Kolem této doby vstoupili na americký trh, v sekcích v obchodních domech kromě butiků a počátečních franchisingových místech v Beverly Hills, Atlantě, Miami a San Franciscu. První místo Bloomingdales se otevřelo v roce 1985, kdy operní zpěvák Luciano Pavarotti navštívil slavnostní otevření. V roce 1989 společnost zahájila svou první řadu brýlí. V roce 1993 společnost otevřela výzkumné a vývojové centrum v Brindisi, které se nejprve zaměřilo na výzkum surovin, nové tkaniny a změnu balení tak, aby byly ekologičtější.

1990

Společnost také vyvinula značkové obchody se dvěma různými kolekcemi. První byly prodejny Trussardi, které prodávaly zboží značky Trussardi. Druhá byla nazývána T-Stores, která prodávala linii životního stylu společnosti. Zboží nalezené v T-Store může obsahovat džíny, sportovní kolekci, jízdní kola, stolní nádobí a cukrovinky. První tři prodejny byly otevřeny v roce 1995 v Bangkoku, Hong Kongu a Soulu. V roce 1996 vydala Trussardi první oficiální řadu neformálních oděvů T-Store. Tři počáteční směry pro kolekce byly Trussardi Sport, Jeans a T-store, z nichž každá vyráběla společnost Sosab - vlastněná společností Nicola Trussardi a působící v italské Modeně. První obchodní společnost New York City byla otevřena také v roce 1996. V tomto roce obrat společnosti včetně licencí činil 530 milionů dolarů. Otevřeli nový obchod v Miláně a Nicola Trussardi nechal vystavit Marino Alla Scala naproti opera La Scala. Součástí komplexu je i bar, restaurace a obchod. 

Do té doby měla společnost sedm fragmentů, přičemž přibližně jedna třetina prodeje  se uskutečnila v Evropě a dvě třetiny v zahraničí. V roce 1998 společnost Trussardi uvedla na trh novou řadu brýlí, navíc s čočkovými i slunečními brýlemi. V roce 1992 společnost Trussardi licencovala své linky Trussardi Levriero a Trussardi Action japonské společnosti C. Itoh za přibližně pět let za 1,4 miliardy dolarů. V té době Japonsko představovalo asi 70% celkového vývozu společnosti z Itálie a v zemi bylo asi 200 obchodů Trussardi Levriero.Po svém partnerství s C. Itohem založila Nicola Trussardi společnost Teijin Ltd, která má být dlouhodobým partnerem společnosti Trussardi v zemi. V roce 2003 Trussardi převzal Mitsui za svého partnera v Japonsku a ukončil svůj vztah s Teijinem.

2000

Trussardi_rodina

Francesco Trussardi, syn Nicola, se stal prezidentem značky po smrti svého otce v roce 1999. Jeho sesterská společnost Beatrice také získala vedoucí postavení ve společnosti. Po smrti svého bratra v roce 2003 se Beatrice stala prezidentem a generálním ředitelem módního domu, zůstala prezidentem, dokud Maria Luisa Trussardi nepřevzala pozici. V roce 2006 značka najala Eric Wrighta, který předtím navrhl pro Fendiho, že je hlavním designérem domu. V roce 2008 společnost Trussardi uvedla na trh špičkovou řadu značky Trussardi dal 1911, kterou navrhl Milan Vukmirovic. V roce 2011 se Umit Benan Sahin stal kreativním ředitelem značky a v roce 2013 byla Sahin nahrazena Gaia Trussardi. Předtím, než se stala kreativní ředitelkou pro hlavní kolekci, Gaia již působila jako tvůrčí ředitelka Tru Trussardi a Trussardi Jeans. Současným vedoucím a generálním ředitelem společnosti je Tomaso Trussardi. Pro 40. výročí svého loga produkoval Yuko Shimizu animovaný krátký film s názvem "Sky Watcher". 

 

Moderní kolekce

Trussardi

Trussardi Jeans

Trussardi Junior

Home design

 

Trussardi gastronomie: 

Il_Ristorante_Trussardi_Alla_Scala_photograph

Společnost Ristorante Trussardi Alla Scala, která byla založena v roce 2006, obdržela dvě hvězdy MichelinPrvní byla přijata v roce 2008 a další v roce 2009, udělena šéfkuchařovi Andrea Bertonové. Připojeno je Cafè Trussardi, ve kterém je otevřen nádvoří s výhledem na náměstí, a její skleněné stěny jsou také před Teatro alla Scala a dalšími budovami na promenádě.

 

TRUSSARDI na fashionsoul:

Dámská kolekce:

 

 Dámské tenisky Trussardi s ozdobnými třásněmi - šedé  Dámská peněženka Trussardi - se zlatým logem a zipem  Dámská business taška TRUSSARDI JEANS - rosso

 

Zdroj.: https://en.wikipedia.org

 

Tým FS

kontakty

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32