Věci každodenní potřeby, ale znáte jejich pravý účel?

 

Spoustu věcí, které nás v běžném životě obklopují, přijímáme prostě takové, jaké jsou. Nelámeme si hlavu nad tím, proč vypadají zrovna tak, jak vypadají, protože - upřímně - to bychom taky nemuseli dělat nic jiného.

Čas od času je ale zajímavé zastavit se a zjistit, co chtěli tvůrci některými maličkostmi vlastně říct.

Tak schválně, víte k čemu je taková....

 

Dírka ve víčku propisky 

 propiska-660x491   Není tam proto, abychom na víčka od propisek mohli ve volných chvílích pískat, ale proto, aby se   děti při případném spolknutí víčka neudusily. Ač je ta dírka docela malá, dostatečný přívod vzduch na nějakou dobu zajistí.

 

Malá kapsička na džínech

  cvocky-660x440  Pokud jste v jednom z minulých životů nebyli   kovbojové na dalekém Západě, těžko to můžete vědět. Tam si totiž v dobách, kdy vznikly první džíny, dávali kovbojové kapesní hodinky!

 

Dírky v konverskách

 conversky Ty tam nejsou jen kvůli lepšímu větrání bot, ale taky se tudy dřív vázaly tkaničky, poněvadž konversky byly původně boty na basket.

 

Kus látky v kapse nové bundy nebo saka

  knofliky-660x382   Nedává se tam proto, abyste si mohli danou věc po čase záplatovat, ale proto, abyste si vyzkoušeli, jak bude látka reagovat na teplotu při praní a prací prostředek.

 

Otvor v naběračce na špagety

 naberacka-660x880 Mysleli jste si, že je tam jen proto, aby z těstovin okapala voda? Taky. Ale velikost otvoru určuje i ideální množství špaget pro jednoho člověka. To je vychytávka, co?

 

Spodní tvar víčka Tic Taců

 tictac-660x662

  Jestli pak vám někdy došlo, že designéři balení  Tic Taců vám tím chtěli usnadnit dávkování?

 

Otvor v držáku hrnce

 hrnec   Když se nad tím zamyslíte, tohle využití je vpravdě geniální. Jinak hrnec za ten otvor můžete samozřejmě i pověsit.

 

 

Zdroj: www.evropa2.cz

Tým FS

kontakty