Versace timeline

 

Kdo by je neznal, bratr a sestra, Giovanni a Donatella, světoznámá značka z Itálie. VERSACE... Versace je legenda, kterou každý zná a kdo nezná, tak má aspoň tušení, že Versace má něco společného s módou. Máme to potěšení a jsem rádi, že dorazila i k nám. 

Připravili jsem pro milovníky módy a historie krátký článek, kde jsou všechny podstatné detaily o této legendě.

 

VERSACE

nejslavnější italská móda je známá také jako Dům Versace. Versace byla poprvé představena Gianni Versace v roce 1978. Během své „vlády“ jako hlava královské rodiny italské módy, vytvářel Gianni Versace módu od umění a divadla k rock n roll a haute couture. Po jeho tragické smrti převzala společnost jeho mladší sestra Donatella Versace jako kreativní ředitelka a díky svým schopnostem a porozumění ženských křivek vnukla kolekci zář a dovedla bratrovo dědictví bezkonkurenčně prosadit . Od hlubokých výstřihů, odvážných výtisků a strukturovaného designu je značka Versace známá po celém světě. Versace dodnes obléká elita a největší hvězdy v Hollywoodu.

Společnost si zajistila své místo jako rodinný podnik, kterou inovací posunula do takové úrovně, že spolupracuje s Lamborghini a s luxusními apartmány ve výškových budovách. Po skoro 40 letech nepřestává svět ohromovat.

Historyof-Versace

Časová osa Versace:

1978 - Gianni Versace zahajuje společnost Gianni Versace dámskou kolekcí v Miláně pod jménem Gianni Versace Donna. První butik je otevřen v milánské Via Della Spiga.
V celosvětovém měřítku se nachází 81 obchodů a 123 maloobchodních prodejen v hlavních obchodních centrech. Gianni Versace se sám nazývá inženýrem módy v popové kultuře tím, že kombinuje umění, módu, rock n roll a divadlo.

1979 - Versace spolupracuje s Richardem Avedonem na první fotografické kampani společnosti. V průběhu dalších let Versace spolupracoval s Avedonem ještě mnohokrát.
Gianniho mladší sestra Donatella, pomohla dohlížet na fotografickou kampaň. Říká se, že je jeho múzou.

1982Kolekce Versace 'Orton' (kovový materiál vynalezený Versace), je vypuštěna na světlo v pařížské opeře. Gianni Versace také zahajuje spolupráci s divadlem La Scala v Miláně, kde navrhuje kostýmy pro produkci baletu Josephslegende.
Od té doby Versace navrhl pro několik divadelních představení, jako Donizettiho Don Pasquale (1984), Bob Wilson (Salome 1987) a Doktor Faust (1989). Vedle divadelních představení je Versace určena pro mnoho Béjartových baletů od roku 1984-1989.

1985 - První výstava Gianni Versace ve Velké Británii se koná v Muzeu Victoria a Albert. Během tohoto roku získala společnost Versace cenu Silver Mask Award za svůj přínos divadlu.

1986 - Versaceho první desetiletí kreativity je vystaveno v National Field Museum v Chicagu. V Paříži se v Musee de la Mode koná výstava objektivů. Tato výstava ilustrovala spolupráci Versace s různými mezinárodními fotografy jako Avedon, Newton, Weber, Penn a Barbieri. Během tohoto rušného roku pro dům Versace je Gianni Versace oceněn "Grande Medialle de Vermeil de la Ville de Paris" od Jaquesa Chiraca, který poprvé ocenil designéra.
Toto ocenění znamená,  že člověk je čestným francouzským občanem. Obvykle uděluje toto ocenění
starosta Paříže.


1989 - Versace zahajuje svou první kolekci Haute Couture v Paříži a otevírá Atelier Versace. Výstava "Dresses for Thought"  je založena na 25 letech Gianni Versace v módním a divadelním průmyslu a koná se na hradě Sforzesco v Miláně.
Versace Couture je hlavní linií ve společnosti Versace Group. Kolekce je druhou high-end kolekcí, která je zaměřena na mladší skupinu.

1991 - Fenoménsupermodel" se zrodil, když Versace představil všechny „top modelky „ na jednom molu pro svou kolekci podzim/zima 1992. "Dresses for Thought"  je inspirací Kobe-Japonsko. Versace také vstupuje do partnerství s italskými specialisty - krejčími Zegna, aby vytvořili společnost s názvem Veze. Veze tak vyrábí kolekci Versace.

1992 - „Design house“ pokračuje ve své přípravě scény a kostýmů pro světové turné Eltona Johna a obal jeho alba. Módní institut v New Yorku otvírá výstavu "Versace Signatures". Kolekce Versace Home je na světě a nabízí povlečení, polštáře a povlaky.

1993 - Versace získává cenu amerického módního Oscara od CFDA  New York. Versace představuje první dětskou kolekci s názvem "Young Versace".

1994 – Světla reflektorů zářila opět pro Versace, když Elizabeth Hurley oblékla vyzývavé šaty ve filmu Hugha Granta "Čtyři svatby a pohřeb". Je představena první řada šperků - Versace Fine Jewelry .

1995 - V Metropolitním muzeu v New Yorku se koná skupinová výstava Haute Couture představující Versace, Chanel, Balenciaga a Dior. První tato módní přehlídka se koná v New Yorku.

1996 – Versaceho „Casa Casuarina“ získala v Miami ocenění Florida Trust for Historic Preservation za nejlepší renovace.

1997 - Gianni Versace umírá v Miami, Florida 15. července. Gianni Versace byl zabit sériovým vrahem Andrew Cunananem, který následně spáchal sebevraždu.
Gianni sestra Donatella je jmenována kreativní ředitelkou Versace Group. Donatella začínala ve společnosti jako návrhář doplňků a poté se přesunula k vytvoření první dětské kolekce "Young Versace" v roce 1993.

1998 - Donatella Versace je módním organizátorem pro ‘Fire and Ice’-a Night of Diamonds - každoroční charitativní akci pro Program výzkumu žen v oblasti rakoviny.

1999 - ‘Diamonds are Forever’: Oslavy milénia za přítomnosti královské Výsosti prince z Walesu jsou spoluorganizovány Versace a De-Beers.

2000 - Otevírá se Palazzo Versace 6* rezort na australském Gold Coast. Pro balet Maurice Bejartové "L'Enfant Rol" vytváří Donatella Versace kostýmy Alterier Versace.

Jennifer Lopez přináší Versace do mediálního reflektoru, když obléká „džungle“ šaty na Grammy Awards 2000. Hluboký výstřih byl považován za skandální.

2004 - Donatella Versace získala módní ocenění „Bambi“ v Hamburku.

2005 - Donatella Versace je tváří první mezinárodní reklamní kampaně pro první kliniku Breast Health. Kampaň měla podporovat povědomí a prevenci v oblasti zdraví prsu.

2006 - Gianni Versace Spa a TAG Group oznámily spolupráci pro interiérový design "Versace Design" pro tryskáče. V muzeu Mazzuchelli v italské Brescii je vystavena výstava zobrazující vztah mezi módou a uměním Gianni Versace. Expozice se nazývá „Versace. A Man With a Genius for Fashion and the Arts“. Dalším velkým bodem v již rušném a úspěšném roce je slavnostní otevření divadla v Miláně během módního týdne předtavené kolekce jaro/léto za účasti soukromého koncertu Prince. Lamborghini a Gianni Versace Spa předtavují uvedení vozu Lamborghini Murciélago LP 640 Versace.

2007 - Město Beverly Hills a Rodeo Drive výbor udělují Gianni Versace a Donatella Versace Rodeo Drive Walk of Style Award za svůj přínos ve světě módy a zábavy. Gianni Versace Spa a Agusta Helicopters oznamují zahájení spolupráce pro zakázkovou interiérovou službu "Versace Design" pro soukromé helikoptéry. Lázně Gianni Versace a Elad Properties oznamují první model rezidencí Versace Home Couture v hotelu Plaza v New Yorku. Lázně Gianni Versace a město Milán uvádí GiannihoVersace desetiletý memoriál - balet s Mauricem Bejartem v milánském Teatro alla Scala. Donatella Versace obdržela od GQ Germany ocenění nejlepšího návrháře roku.

2008 - Gianni Versace Spa sponzorovala výstavu Richard Avedon , Photographs 1946-2004 Forma, v Miláně -mezinárodní centrum pro fotografie. Donatella Versace je slavnostně zvolena předsedkyní pro Fashion Fringe 2008. Skupina Versace také spolupracuje s Attie Group, která bude poskytovat exkluzivní interiérový design ve Vita Tower v Panamě. Skupina Versace dále spolupracuje s Africa Israel, aby navrhla interiér pro 55 bytových bytů, prostorů, lázní a exkluzivního klubu v památkové budově The Clock Tower na 5 Madison Avenue v New Yorku. Versace pokračuje ve sponzorství pro Whitney Museum Charity Gala v New Yorku a Centra dětí Jet Li One Foundation Versace v provincii S'-čchuan v Číně. Toto centrum, které se specializovalo na post trauma navštěvovala Donatella Versace osobně. Zároveň je oceněna Fashion Group’s International Superstar Award.

Tým FS

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32

Zdroj.: www.fashionintime.org/history-of-versace/