Brooks Brothers

 

Brooks_Brothers_Logo-compressor

 

Dne 7. dubna 1818 ve věku 45 let Henry Sands Brooks (1772-1833) otevřel H. & D. H. Brooks & Co. na severovýchodním rohu ulice Catherine a Cherry na Manhattanu. Prohlásil, že jeho vedoucím principem je: "Vyrobit a prodávat pouze zboží nejkvalitnějšího charakteru, prodávat ho za spravedlivý zisk a jednat s lidmi, kteří hledají a oceňují takové zboží." V roce 1833 jeho čtyři Synové, Elisha, Daniel, Edward a John, zdědili rodinný podnik a v roce 1850 přejmenovali firmu "Brooks Brothers".

Jak to vypadá dnes?

V roce 2015 bylo ve Spojených státech 210 obchodů Brooks Brothers a 70 v jiných zemích, včetně Austrálie, Indie, Taiwanu, Koreje, Japonska, Číny, Francie, Španělska, Spojeného království, Chile, Kanady, Panamy, Itálie, Filipíny, Polsko, Mexiko, Spojené arabské emiráty, Peru, Singapur, Švýcarsko, Indonésie, Malajsie a Řecko. V roce 1998 založil Brooks Brothers oficiální internetové stránky. Společnost sídlící na Madison Avenue v New Yorku, jsou vlajkovými obchody Spojených států v Manhattanu, San Franciscu, Chicagu, Bostonu a Beverly Hills.

Ačkoli většina oblečení Brooks Brothers je dovezena, mnoho obleků firmy, sportovní kabáty, košile a některé doplňky jsou vyráběny ve Spojených státech. Mnoho ze svých řad "1818" se vyrábí v továrně Brooks Brothers v Southwick v Haverhill, Massachusetts. Všechny kravaty Brooks Brothers jsou v Anglii nebo v Itálii a vazby jsou stále "vyřezávané" do továrny Brooks Brothers v Long Island City v New Yorku; Mnoho košil je vyráběno v továrně na košile v Garlandu v Severní Karolíně. Brooks má také řadu knih o etiketě a způsobech pro dámy a pány. Jejím vyšším štítkem je řada Golden Fleece, která nabízí obleky, které jsou ve Spojených státech upravené.


V září 2007 oznámil generální ředitel společnosti Brooks Brothers Claudio Del Vecchio odhalení nové high-end kolekce pánského a ženského oblečení s názvem Black Fleece. Del Vecchio oznámila, že prvním hvězdným hostujícím návrhářem nové kolekce bude New York pánský designer Thom Browne. Black Fleece obdržel tolik kritického a komerčního úspěchu, že Brooks Brothers v zimě roku 2008 otevřel v Bleecker Street samostatný butik Black Fleece.

V roce 2008 společnost zahájila rozsáhlou rekonstrukci svého vlajkového obchodu na adrese 346 Madison Avenue


Ačkoli dnes mnoho lidí považuje Brooks Brothers za velmi tradiční značku, společnost představila na americkém trhu řadu oděvních novinek v celé své historii jako vůdce v americkém průmyslu pánského oblečení.

 

Cena

14292070
114292070
34 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem