Laura Biagiotti

 

stažený soubor (1)

 

Slavná italská návrhářka módního světa, Laura Biagiotti se narodila 4. srpna 1943. V Římě studovala literaturu, usilovala o kariéru v archeologii a zároveň pomáhala rodičům s výrobou oblečení. Della Biagiotti, její matka, navrhla pracovní uniformy pro Aitalia v roce 1964. Její otec zemřel, když bylo Lauře sedmnácti let. V roce 1972 představila svou kolekci v debutové módní přehlídce.

Dům Biagiotti, který se nachází na adrese Via de Condotti v Římě, je jednou z největších módních značek v Itálii. Laura se později přestěhovala na chvíli do Pekingu a v roce 1988  byla první designérkou z Itálie, která představila svou práci v Číně. Třicet čínských modelů předvádělo Laury kolekci.

Laura získala několik ocenění jako Knights of Labor Award od italského prezidenta Luigi Scalfaro za její přínos pro fashion, cenu Marco Polo od čínské vlády za přijetí módy v zemi a taktéž cenu Leonardo.V roce 2011 byla oceněna americkou cenou Nadace Itálie / USA. Byla také první, která získala cenu Prix Femmes D'Europe za své úsilí a podporu žen v rozvoji integrované Evropy. Další ocenění bylo Marisa Bellisario a cena za celoživotní úspěch National Council of Italian Fashion‘s Lifetime Achievement Award, která byla představena v rámci módní přehlídky Donna sotto le stelle.

V roce 2002 vydal italský poštovní úřad 41centovou známku na počest Laury.

Od roku 1980 žije a pracuje na venkově Říma v zámku Marco Simone. Její dcera Lavinia Biagiotti Cigna se připojila k rodinnému podnikání a v roce 2005 se stala viceprezidentem společnosti.

Biagiotti je jedním z nejvýznamnějších značek módní platformy v Itálii. Její značka Laura Biagiotti je známá po celém světě za kvalitu, kterou přináší do módy. New York Times ji popsala jako Queen Cashemere ( Královna kašmíru), neboť má ráda vzácnou přízi, kterou využívá s novou dimenzí. Značka je uznávána za své ženské střihy, vynikající zpracování a  výběr tkanin. Před Biagiotti nebyla kašmírová tkanina příliš známá jako módní styl. Laura dokázala, že produkuje pohodlné i lichotivé oblečení pro ženy, které si rychle oblíbily volné šaty s módním střihem a které se vyznačují špičkovým zpracováním. Taktéž její kolekce brýlí v 80 letech byla velkým úspěchem - brýle ve tvaru masky - které jsou stále žádané.

Laura Biagiotti v rozhovoru popisovala Itálii jako stát plný drobných obchodů s exkluzivními kolekcemi. Ve většině případů musí být návrháři také výrobci. Před tím, než začala pracovat pod jejím jménem, ​​navrhla Laura „prêt lines“ pro couture domy v Římě. Tato práce naučila Lauru významu vztahu mezi návrhářem a zákazníkem.

Laura se popisuje jako průměrná žena, která rozumí módním přáním ostatních průměrných žen.

Značka navrhuje, vyrábí a prodává dámské oblečení, doplňky, svatební doplňky, parfémy, pánské doplňky a dětské oblečení.

 

Cena

9893211
19893211
457 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 16 - 457 položek celkem