VALENTINO

                                                        valentino

 

Italská značka Valentino, právem nazývána jako královská značka mezi haute couture byla založena v roce 1960 italským módním návrhářem, parfumérním designérem a podnikatelem Valentino Clemente Ludovico Garavanim.

Tohoto talentovaného muže již od dětství fascinovaly krásné ženy v nádherných róbách, a tak ve svých 14 letech začal kreslit návrhy šatů a o 3 roky později odcestoval do Paříže. Tam začal studovat na specializované oděvní a designerské škole Chambre Syndicate de la Haute Couture.

Ve Francii prošel módními domy Jean Desses, kde spolupracoval s Guy Larochem a po 8 letech se opět vrátil do Itálie, aby zde otevřel svůj první butik za pomoci svého otce a jeho společníka.

Z počátku se mu příliš nedařilo a otcův společník podnik záhy opustil. Valentino se ale počátečního neúspěchu nezalekl a spojil se se svým přítelem Giancarlem Giemettim, kterému přenechal starosti byznysu a sám se naplno vrhl do navrhování.

Již v roce 1962 předvedl svou první kolekci na velké přehlídce v honosném Palazzo Pitti ve Florencii. Jeho popularita a známost velmi rychle stoupala. Nejprve v rodné Itálii, brzy však po celém světě.

Svou první kolekci Couture představil v hotelu Waldorf Astoria v New Yorku v roce 1964 a zájem byl obrovský. O tři roky později získal prestižní ocenění Neimena Marcuse, které je v módním světě ekvivalentem filmových Oscarů.

Mezi Valentinovy první prominentní zákaznice patřila Jaqueline Kennedy, která si ho v roce 1968 vybrala jako tvůrce svých šatů na svatbu s miliardářem Aristotelem Onassisem. Tyto šaty, něžné krajkové bílé mini, se staly jedním z nejkrásnějších klenotů Valentina.

Úspěch provází kolekce této značky i jejího zakladatele řadu let, mnohokrát mu svět tleskal ve stoje, skvosty z jeho dílny zdobí současné ženy nejen při každém udělování Oscarů, ale jsou i drahými exponáty muzeí.

Nyní Valentino působí ve více než 70 zemích světa kde má více než 1250 prodejních míst. V současné době je součástí skupiny Valentino Fashion Group, jedné z největších světových módních skupin. Valentino nabízí širokou škálu luxusních výrobků z Haute Couture a Prèt-à-Porter, rozsáhlé kolekce doplňků, které zahrnují tašky, boty, drobné kožené zboží, pásky, brýle, hodinky a parfémy.

 

Cena

377010183
1377010183
5 položek celkem
Dámské brýle sluneční VALENTINO - elegantní černé s cvočky
Lednové ochlazení cen
8 119 Kč –54 %
3 770 Kč

Skvěle padnoucí sluneční brýle Valentino s UV 2 ochranou, které zdobí módní cvočky.  

Dámské brýle sluneční VALENTINO - ozdobné kovové detaily
Lednové ochlazení cen
8 119 Kč –54 %
3 770 Kč

Sluneční brýle Valentino s UV 2 ochranou z acetátu v originální krabičce. 

Dámské brýle sluneční VALENTINO s ozdobnými cvočky
Lednové ochlazení cen
8 119 Kč –54 %
3 770 Kč

Stylové sluneční brýle Valentino s UV 2 ochranou. Žíhaný vzhled a ozdobné cvočky.

Unisex brýle sluneční VALENTINO - černá
Lednové ochlazení cen
10 183 Kč

Valentino sluneční brýle s UV 2 ochranou. Brýle jsou vhodné jak pro dámy, tak i pro muže.

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem